Sponsorlar

İSİM SPONSORU

1993 yılında Türkiye’de ilk yatırımını yapan Fransa’nın global perakende markası Carrefour’un, 1996 yılında Türkiye’nin Sabancısı, Sabancı Holding ile kurduğu ortaklık sonucunda perakende sektörünün öncü markası olarak faaliyetlerine başlayan CarrefourSA, “Önce Müşteri” diyerek 33 Hiper, 374 Süper, 21 Gurme ve 197 Mini marketten oluşan zinciriyle 58 ilde faaliyet göstermektedir. CarrefourSA, 2016 yılı sonu itibarıyla toplam 563 bin metrekare net satış alanı ve 170 milyon kişilik müşteri sayısıyla 4.492 milyon TL ciro elde etmiştir.

ALTIN SPONSOR

Arçelik A.Ş. bugün; dünya çapında 30.000 çalışanı, Türkiye, Romanya, Rusya, Çin, Güney Afrika, Tayland ve Pakistan’da olmak üzere 7 ülkede 18 üretim tesisi, 31 ülkede 33 satış ve pazarlama ofisi ve 11 markasıyla (Arçelik, Beko, Grundig, Blomberg, Elektrabregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy, Altus ve Dawlance) 130’dan fazla ülkede ürün ve hizmet sunmaktadır.

DESTEKLEYEN KURUM

Misyonumuz açığa çıkmamış ihtiyaçları karşılayacak hizmetleri, 21. Yüzyılın yerel yönetim anlayışına uygun şekilde sunmak, belediye hizmetlerini kurumsal bir anlayışla mükemmelleştirirken şehrin kültürel kimliğini yaşatmaktır. Vizyonumuz, Sürdürülebilir ve Yenilikçi çözümlerle hayatı kolaylaştıran, şehircilik ve medeniyet adına küresel değer üreten marka kentin yerel yönetimidir

DESTEKLEYEN KURUM

Kültür Bakanlığı milli kültürümüzü araştırmak, değerlendirmek ve yaşatmak gayesiyle kurulmuş bakanlık. Kültür Bakanlığı 13 Temmuz 1971 tarihinde kurularak kültür hizmetlerini Milli Eğitim Bakanlığından devralmıştır. Kültür, tarih ve sanat değeri olan eserleri korumak, sanatı yayıcı ve benimsetici çalışmalar yapmaktır. Kütüphaneleri çağın bütün yeniliklerinden yararlanılarak Türk ve dünya milletlerinin hizmetine sunarak kültürümüzü iç ve dış dünyaya tanıtmak, Kültür Bakanlığının görevleri arasındadır.

GÜMÜŞ SPONSOR

Pınar, kurulduğundan bu yana tüketiciye sağlık, lezzet, yenilik kaynağı olan ürünler sundu. Üretimde en modern teknolojileri kullandı. İnsana yatırım yaptı. Ürünlerinde ve sistemlerinde kaliteden hiç taviz vermedi. 1973 yılından beri süregelen mükemmeliyetçi çalışmalar ile tüketicilerin en güvendiği markalardan biri oldu.

GÜMÜŞ SPONSOR

Özgün sanatsal aktiviteleri, ilginç kültürel etkinlikleri ve benzersiz gastronomik deneyimleri bir arada sunan, ayrıcalıklı gezilerin ve etkinliklerin yapıldığı özel bir seyahat kulübüdür. Rafine ve mükemmel bir yaşam biçimi sunar.

GÜMÜŞ SPONSOR

Öztiryakiler, mutfak ekipmanları sektöründe, Türkiye’nin ilk imalatçı firmalarından biri olarak 1958 yılında kurulmuştur. Kuruluşunun ilk dönemlerinde 50 m²’lik bir atölyede imalat yapan Öztiryakiler, bugün 149.500 m² kapalı üretim alanında, 10 grup şirketinde 1300 çalışanı ile hizmet vermektedir.

GÜMÜŞ SPONSOR

Pizzabulls lezzeti ilk olarak 2006 yılında Ümraniye’de müşterilerimiz ile buluştu.Kalitesi ve lezzetinden ödün vermeyen bu yeni lezzeti müşteriler o kadar çok beğendi ki, ikinci şubemiz altı ay gibi kısa bir sürede Şişli’de açıldı. ‘Büyük Kutu, Büyük Pizza’ sloganıyla müşterilerimizi gerçek büyük pizza ile tanıştırdık.Hedeflerimizden ödün vermeden yolumuza devam ediyoruz.

GÜMÜŞ SPONSOR

Mudo Concept Kurumsal Proje Ekibi bugüne kadar mimarlarla gerçekleştirdiği 300’e yakın projenin yanı sıra, işletme sahipleri ile kafe-restoran, gayrimenkul firmaları ile de 100’e yakın örnek daire ve satış ofisi projesini hayata geçirmiştir.İç ve dış mekan mobilyadan aydınlatma ürünlerine, mutfak ve banyo aksesuarlarından ev tekstili ürünlerine, dekoratif ve kişisel aksesuarları içeren farklı tarzlarda birçok avantaj sağlamaktadır.

MEDYA SPONSOR

SONY PICTURES TV ; Türk yemeklerini ünlü şeflerle ekrana getiren ilk Türk yemek kanalı.

MEDYA SPONSORU

Günlük hayatta yeme-içme konusunda ne kadar çok konuştuğumuzu fark ettiğimizde Gurme Ajanda’yı hazırlamaya karar verdik. Küçük bir ekibiz. “İçerik kraldır” felsefesiyle kaynaklarımızı güncel, doğru, faydalı bilgiler vermek için kullanıyoruz. İçeriğimizin özgün olması bizim için çok önemli. Reklam alanlarımız ve sponsorlu içeriğimizi açıkça ilan ediyor, okuyucularımızın haber ile reklamı ayırt edebilmesini istiyoruz.

MEDYA SPONSORU

2013 yılında insanların lezzet mekanlarını birbirleriyle paylaşabilecekleri bir platform hayaliyle çıktık yola. Bugün geldiğimiz noktada üyelerimizin desteğiyle milyonlarca insana hizmet veren yeme içme ve gezi sektörüne yön veren platformu haline geldik. Gittiği lezzet mekanları ile ilgili profesyonel ayrıntılı analizler yapan ve bunu tüm kullanıcılar ile paylaşan yazarlarımız, cheflerimiz, bloggerlarımız ve lezzet gezginlerimize teşekkürler.

MEDYA SPONSORU

1991’de kurulan The Guide İstanbul, haber kaynağı ve kentsel bir yaşam tarzı dergisi olarak hizmet ediyor. Yemek, alışveriş ve kültürel eğlencelerden İstanbul’un sanat, tasarım ve işçilik alanındaki yerel yeteneklerine kadar detaylı tavsiyelerle The Guide İstanbul, haber dağıtımında önemli ilkelerden birini takip ediyor.

MEDYA SPONSORU

Lezzet Dergisi , yemek tarifleri ve püf noktaları ile ilgili bilgi paylaşımı yapan gastronomi dergisidir.

STRATEJİK PARTNER

Konsepti 1,5 yıllık araştırma ve planlama döneminin ardından 2016 yılında olgunlaşan Türk Lezzet Müzesi ile en az çeyrek asırdan bu yana Türk mutfağına yön veren en meşhur 40 lezzet markasını aynı çatı altında bir araya getiriyoruz.

Türk gastronomi dünyasına bugüne kadarki en önemli heyecanı katacak olan Türk Lezzet Müzesi ile lezzet tutkunlarının ülkemizin en özgün, kaliteli ve lezzetli ürünlerini tatmaları ve satın almaları için modern ve hijyenik bir mekan oluşturmayı amaçlıyoruz.

2017 Ekim sonunda 42 SHOPS’ta kapıları açılacak olan Türk Lezzet Müzesi’ne tüm lezzet severleri bekliyoruz.

STRATEJİK PARTNER

“Le Cordon Bleu” (Mavi Kurdele) isminin mutfak sanatları ile ilişkilendirilmesi ilk olarak 16. yüzyılda ortaya çıktı. Le Cordon Bleu ismi, Fransa Kralı III. Henri tarafından kurulmuş ve zaferlerini şatafatlı ziyafetlerle kutlayan Saint-Esprit Şövalyeleri’nin sembolünde bulunan mavi kurdele nedeniyle, 16. yüzyıldan itibaren mutfaktaki mükemmeliyetin simgesi oldu.

STRATEJİK PARTNER

Bir araştırma üniversitesi olan Özyeğin Üniversitesi, öğrencilerine açtığı yeni ufuklar ve sunduğu olanaklarla kendi yetkinliklerini keşfetmelerini sağlıyor. Mezunlarının farklılaşarak bir adım önde olmaları hedefiyle katma değer yaratan, yenilikçi bir eğitim modeli uyguluyor.

STRATEJİK PARTNER

Türkiye’de havacılık sektörünü değiştiren ve uçmanın herkesin hakkı olduğuna inanan Pegasus Hava Yolları, 1990 yılında Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding’in ortak girişimiyle İstanbul’da kuruldu. Mayıs 1990’da ilk uçuşunu gerçekleştiren Pegasus,2005 yılında ESAS Holding tarafından satın alınmış. Aynı yıl Kasım ayında düşük maliyetli havayolu taşıyıcısı olarak tarifeli iç hat seferlerine başlayarak Türkiye’de faaliyet gösteren 4. tarifeli havayolu olmuştur.

STRATEJİK PARTNER

Paşabahçe Mağazaları A.Ş., Şişecam Topluluğu Cam Ev Eşyası Grubu’nun zincir ihtisas mağazacılığı iş alanını oluşturmaktadır. Paşabahçe Atatürk’ün direktifleriyle Türkiye İş Bankası tarafından ülkemizin temel cam ürün ihtiyacını karşılamak üzere 1935 yılında Beykoz Paşabahçe’de kurulmuştur. Kuruluşunda şirketin adı Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları Anonim Sosyetesi olarak tescil edilmiştir.

ETKİNLİK PARTNER

Sunduğumuz hizmetler ile müşterilerimiz olan seyahat acenteleri ve organizasyon firmalarının çözüm ortağı olmak ve en iyi-en kaliteli hizmeti kalite kontrolümüz altında sunarak, imza attığımız her projeye işimize olan sevgimiz, özenimiz ve de farkımızı yansıtmayı amaçlıyoruz.

ETKİNLİK PARTNER

Gustobar; basta kadehte servis sistemleri ve sarap dolaplari olmak uzere dunyanin lider, innovative markalarinin Turkiye temsilciligini yürütmektedir.

ETKİNLİK PARTNER

İstanbul Marriott Hotel Şişli, lüks ve rahatlığı bir arada sunan 259 göz alıcı Boğaz ve Haliç manzaralı  konforlu odasıyla, misafirlerine keyifli vakit geçrebilmeleri için fitness salonu, spa, kapalı havuz,tenis kortu, son teknolojiyle donatılmış sekiz adet toplantı odası,özel günlere ev sahipliği yapacak balo salonu ve ‘The Dish Room Grill’  restoranı ile ayrıcalıklı hizmetler sunuyor.

Bir VIP Etkinliğidir

1968 yılından bu yana VIP EVENT, konsept oluşturma ve etkinlik yönetimine proaktif bir yaklaşımla tüm dünyadaki şirketlerin ideal toplantı, teşvik ve kutlama etkinliklerini planlamalarına ve uygulamalarına yardımcı oluyor.

ETKİNLİK PARTNER

DESTEKLEYEN DERNEKLER

TABA/AmCham üyelerine, çok çeşitli şirket yöneticilerine, hükümet görevlilerine ve etkili organizasyon ve kişilere erişim imkanı sağlamaktadır. Bu erişim ağı fırsatlarını kolaylaştırmak için düzenli etkinlikler ve toplantılar düzenlenmektedir.

DESTEKLEYEN DERNEKLER

37 kurucu üye ile gerçekleştirilen  “Kurucular Kurulu” toplantısında kabul edilerek yürürlüğe girmiş ve 7 Eylül 2003 tarihinde, Resmi Gazete’de Turizm, Restaurant ve kulüp Yatırımcıları, İşletmecileri Derneği TURYİD olarak ilan edilmiştir.

DESTEKLEYEN DERNEKLER

Turizm yatırımcılığının bir meslek olduğu, TYD sayesinde Türkiye’de kabul edilmiştir. Turizm artık Türkiye ekonomisinde lider bir sektör konumuna gelmiştir.

DESTEKLEYEN DERNEKLER

Türkiye Otelciler Birliği TÜROB; 1971 yılında kurulduğu ilk günden itibaren birlikte hareket etmenin bilincinde olan nitelikli otel ve turizm işletmelerinin üye olduğu, Türkiye turizminin dinamik, kapsayıcı ve köklü sivil toplum örgütüdür.

DESTEKLEYEN DERNEKLER

Yedikule Bostanları Koruma Girişimleri hedefi en kısa zamanda bir tasarım revizyonu ile verimli bostan topraklarını koruyacak yeni bir proje geliştirmek için yerel yönetim ile diyalog oluşturmaktır.

DESTEKLEYEN DERNEKLER

Chaîne des Rôtisseurs derneği bünyesinde bulunan kar amacı olmayan bir yardım kuruluş olan ACCR yiyecek-içecek konusunda yardım toplayarak bu yardımları dünya üzerinde yaşayan ve gerçekten ihtiyacı olan olanakları kısıtlı kitlelere ulaştırmaktadır.

DESTEKLEYEN DERNEKLER

Yüzyıllık Markalar Derneği; Türkiye’nin ekonomik ve kültürel anlamda temel taşları olan, Osmanlı İmparatorluğu döneminden Cumhuriyet’in kurulması ve günümüze kadar ticari, ekonomik (ve kültürel) hayatın merkezinde yer alan kıymetli markaların, yüz yıldır yaşattıkları ortak değerlere sahip çıkarak ortak bir platformda buluşmaları, gelecek yüz yıllarını Türkiye’nin geleceği ile birlikte şekillendirerek markalaşma süreçlerini korumak, geliştirmek, gelecek nesillere tek elden aktarmak için bir araya gelmeleri ile oluşmuştur.

DESTEKLEYEN KURULUŞ

Her ürünümüz yetişirken onu doğasında hayranlıkla izleriz. Artık bir Doğalite olduğunda ise ona hak ettiği değeri verebilmek için çabalar dururuz.

DESTEKLEYEN KURULUŞ

Sanset’in misyonu dünyanın öncü “sağlıklı, kaliteli keyif” şirketi olmak. Bu doğrultuda Sanset’in hedefi tüketicilerine en kaliteli, sağlıklı keyifleri, Türkiye’nin gurur duyduğu ürünler ve markalar ile sunmaktır.

DESTEKLEYEN KURULUŞ

1986 yılından bu yana faaliyet gösteren Polonez, işlenmiş et ürünleri alanında hijyen, kalite ve lezzetli ürünleriyle öne çıkan bir markadır.